ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7954453
*
nr 795 4453
Spegel
förgylld ram, 100x80
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 18:31:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 21:04:02
1
200 kr
2/12 12:53:04
2
150 kr
2/12 18:49:16
3
250 kr
3/12 13:22:31
4
600 kr
3/12 16:07:32
5
600 kr
3/12 16:07:41
5
700 kr
3/12 18:23:59
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25
-
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13
-
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55
*
Spegel
nr 795 4453
Spegel
förgylld ram, 100x80
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/11 21:04:02 | 1 | 200 kr |
2/12 12:53:04 | 2 | 150 kr |
2/12 18:49:16 | 3 | 250 kr |
3/12 13:22:31 | 4 | 600 kr |
3/12 16:07:32 | 5 | 600 kr |
3/12 16:07:41 | 5 | 700 kr |
3/12 18:23:59 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
5105 Byrå
Med stenskiva och spegel. Bredd: 130 cm. Djup: 41 ..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
5326 Handspegel
tenn. Diameter: 13,5 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:25 -
5166 Spegel
1950/60-tal, mahogny, 57x46 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:13 -
5164 Spegel
1960-tal, teak, 118x34 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:55